Trwa ładowanie proszę czekać ...

Jaki wybrać licznik rowerowy?

3 kwietnia 2017

Nie każdy rowerzysta potrzebuje licznika rowerowego. Jest on jednak przydatnym akcesorium. Wiele osób ma go po prostu z ciekawości ile kilometrów danego dnia uda mu się przejechać, inni traktują go jako wskaźnik do osiągania nowych wyników na treningach. Często liczniki posiadają jednak wiele innych zastosowań. Sprawdź do czego może Ci się przydać licznik rowerowy.

Podstawowe funkcje
Najbardziej prosty licznik rowerowy powinien wyświetlać podstawowe informacje, tj. prędkość z jaką jedzie rowerzysta, dystans oraz czas wycieczki (który można skasować w wybranej przez siebie chwili), a także dystans całkowity, np. ile przejechaliśmy w ciągu danego roku. Licznik powinien wyświetlać także aktualną godzinę, automatycznie włączać się i wyłączać, a także być wodoodporny, gdyż nie wiadomo kiedy zastanie rowerzystę deszcz w drodze.

Rozbudowane liczniki
Jeśli zależy nam na dobrej jakości liczniku i dokładniejszych parametrach warto kupić lepszy licznik. Te droższe będą wyświetlać średnią prędkość jazdy, a także maksymalną prędkość. Fajną opcją jest odliczanie pozostałego do przejechania dystansu, co pozwoli na dobre rozplanowanie wycieczki i czasu jej przejechania, wskaźnik temperatury, czy podświetlanie wyświetlacza. Podświetlanie wyświetlacza jest niezbędne do jazdy nocą.

Liczniki zaawansowane
Dla prawdziwych pasjonatów rowerowych najlepszym rozwiązaniem będzie licznik wysokiej jakości z nowinkami technologicznymi, które przydają się podczas treningów. Może wśród nich znaleźć się pulsometr do zakładania na klatkę piersiową, miernik liczby obrotów korbą na minutę (tzw. kadencję), wysokość nad poziomem morza, czy możliwość przesyłania danych do innych urządzeń mobilnych. Jest to już złożony gadżet, który zadowoli najbardziej wybrednych rowerzystów.

Przewodowy, czy bezprzewodowy?
Przy wyborze licznika trzeba zwrócić uwagę na to, czy jest przewodowych, czy bezprzewodowy. Osobom, które cenią sobie niezawodność poleca się licznik przewodowy. Dlaczego? Będzie on niewrażliwy na zakłócenia i przekłamania w przesyłaniu danych. Gdy jednak wybierzemy licznik bezprzewodowy ważne, czy będzie on transmitował dane cyfrowe. Liczniki te posiadające bardziej złożone funkcje i odczyty prawie zawsze będą bezprzewodowe, lecz nie należy się tym zbytnio martwić.