Trwa ładowanie proszę czekać ...

Jak tanio kupić rower i części do niego?

3 kwietnia 2017

Jeżdżenie na rowerze zawsze jest w modzie i raczej nigdy z niej nie wyjdzie. Dodatkowo boom na zdrowy styl życia i coraz droższe poszczególne części rowerowe są coraz droższe, co przekłada się na całkowity koszt roweru. Jak zatem kupić rower taniej lub poszczególne jej części?

Cena a rodzaj roweru

Cena roweru zazwyczaj zależy od jego rodzaju i poszczególnych jego ulepszeń. Wiadomo, że najtańsze będą rowery najbardziej dostępne, występujące na rynku w dużej ilości. Droższe z kolei będą rowery mniej popularne, np. fitnessowe. Z tego względu należy dobrze przemyśleć zakup konkretnego rodzaju roweru.

Zakupy przez Internet

Wiele sklepów stacjonarnych sprzedaje rowery również drogą elektroniczną za pośrednictwem sklepów on-line. Ceny nie zawsze są jednak w nich niższe, niestety nie jest to reguła. W Internecie natomiast bardzo sprawnie przegląda się i porównuje oferty w różnych sklepach jednocześnie.

Kiedy kupować?

Rower najlepiej kupić podczas wyprzedaży sezonowych, np. w styczniu. Niestety wyprzedaże mają to do siebie, że niekiedy może brakować poszczególnych rozmiarów rowerów, czy danego modelu. Gdy nie mamy jednak tego jednego, wymarzonego możemy skorzystać z promocji sezonowej licząc na znaczne rabaty. Ta sama zasada dotyczy również poszczególnych części i akcesoriów do roweru.

Znajomość cen

Wybierając się do sklepu stacjonarnego warto znać ceny internetowe. Dzięki temu uda się nie przepłacić za ten sam model roweru. Dodatkowo jeśli dobrze porozmawia się ze sprzedawcą w sklepie stacjonarnym można wywalczyć dobry rabat.

Kody rabatowe

Niektóre znane firmy po zapisaniu się do newslettera dają na pierwsze zakupy określonej wysokości rabaty. Dzięki temu można zaoszczędzić naprawdę niezłe sumy. Można także skorzystać ze stron, które informują o zniżkach w różnych sklepach.

Rower z odzysku

Jeśli nie potrzebujemy roweru do codziennej jazdy, a tylko okazjonalnie i to tylko na krótkie wyskoki za miasto możemy kupić rower używany. Możemy odkupić go od znajomych, znajomych znajomych lub po prostu z ogłoszenia na różnych portalach ogłoszeniowych, czy społecznościowych. Przed zakupem trzeba dokładnie obejrzeć rower, a najlepiej pojechać na jego oglądanie z kimś, kto zna się na rowerach i jest w stanie wynegocjować dobrą cenę.