Trwa ładowanie proszę czekać ...

Najciekawsze atrakcje Bangkoku

3 kwietnia 2017

Bangkok, stolica Tajlandii. Miasto, w którym dużo się dzieje, jest zamieszkałe przez przyjaznych ludzi, ale także pełne najróżniejszych atrakcji. Głównymi atrakcjami Bangkoku są: Szmaragdowy Budda, Pałac Królewski, leżący Budda, czy wycieczka łódką po rzece. Są to stałe punkty każdej wycieczki objazdowej. Są jednak atrakcje, których często nie znajdziemy w przewodnikach, a które trzeba koniecznie zobaczyć.

Targowisko amuletów

W stolicy Tajlandii jest bardzo wiele przeróżnych targów. Można znaleźć na nich owoce, ubrania, zegarki, elektronikę, kosmetyki, czy nawet powidła. Jedne targ wyróżnia się pośród wszystkich – targ amuletów. Znajduje się on przy ulicy Maharat. Można znaleźć na nim bogaty wybór wszelkich figurek, posażków, tabliczek, czy medalionów. Ceny bardzo się różnią w środku targowiska, a na jej obrzeżach za te same talizmany.

Drewniany dwór Vimanmaek

Dwór ten znajduje się w Parku Pałacowym Dusit. Można podjechać do niego taksówką. Jest to dwór królewski. Wykonany jest cały z drewna, jednak nie użyto do budowy ani jednego gwoździa. Zwiedzać go można jedynie z przewodnikiem w określonych godzinach, nie wolno do niego wnosić torebek, plecaków itp.

Patpong – nocna dzielnica Bangkoku

Patpong to słynna dzielnica stoicy Tajlandii.Sławę przyniósł jej handel, przysmaki oraz nocne kluby. Można tam kupić wszystko, lecz trzeba się targować, gdyż ceny są zawyżone. Wokół bazaru obecne są kluby nocne, gdzie można zobaczyć pokazy ping-pong show.

Pokazy Ladyboy

Ladyboy to okreslenie transwestytów, czyli mężczyzn którzy czują się kobietami. Malują się jak kobiety i ubierają, ale także poddają się operacjom plastycznym. Często urokiem i wdziękiem dorównują kobietom. Można tutaj zaszaleć i dać się zapomnieć, ale także i dobrze pobawić. Pokazy te inaczej nazywane są kathoey.

Uliczka BamrungMeuang

Jeśli mamy ochotę na spacer możemy wybrać się na ulicę BamrungMeuang. Jest to miejsce, gdzie można kupić kadzidełka, różne rzeźby i statuetki Buddy. Jest to idealna atrakcja dla osób, które lubią chodzić po sklepach.

Bar pod niebem

W stolicy Tajlandii jest bardzo wiele wieżowców. Dachy wysokich budynków wykorzystano do postawienia tam restauracji i barów. Nie ma to jak wypić drinka pod gołym niebem w Bangkoku na cudownym, pełnym atrakcji urlopie.

Rejs po rzece Chao Phraya

Rejs taki kosztuje 13 bahtów. Rejs statkiem po tej rzece jest wyjątkowy, gdyż można z jego pokładu oglądać dzielnicę wieżowców, Ko Ratanakosin, czy świątynię Wat Arun.